| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema de cateva luni imi miroase gura. De spalat pe dinti ma spal de 4-5 ori pe zi nu e de la asta.Eu cred ca e de la stomac! Ce pot face sa dispara acel miros?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Ai halitoză deci.Păi dacă n-ai carii sau alte infecţii la nivelul cavităţii bucale,mai mult că sigur ai ceva la stomac,o tulburare gastro-intestinală, sau, după cum am mai citit poate fi şi de la infecţii ale tractului respirator, sinuzită cronică, scurgeri post nazale, diabet şi afecţiuni ale ficatului sau rinichilor.
Ar trebui să respecţi regulile de igienă orală, în caz că n-o faci, sau să vizitezi un medic.

| ioanadanny a răspuns:

Poate sa fie de la o masea cariata sau daca fumezi mai ales.foloseste si tu tic tac, apa de gura, gume. daca ai probleme cu maselele atunci fugi repere pe un stomatolog. daca crezi ca e de la stomac atunci incearca sa mananci mai des.(probabil ca nu prea mananci)

| zonainterzisa a răspuns:

Ai masele stricate? deoarece cred ca de la asta vine mirosul. incearca sa plombezi maselele daca iti sunt stricate si mirosul o sa dispara. iar daca nici asa, intreaba un specialist. fundoaie?hee hee

| Iulian_Robert_1997 a răspuns:

Pai ia-ti guma Winterfresh Extreme pasta de dinti sprei de gura si amestecale si nu o sa iti mi mirosa sa o face seara si dimineata si sa mananci inainte de a face chestia asta laughing)