| LostInTheEcho93 a întrebat:

..Am si eu o problema...De cateva luni ma confrunt cu niste stari nasoale...La inceput am crezut ca sunt o reactie normala la stres dar de atunci tot persista...problema e ca nu pot sa ma concentrez...nu am rezistenta la stres...nu am incredere in mine..imi scade moralul foarte usor...nu mai am acelasi entuziasm cand fac lucrurile care imi plac...cand am un conflict simt ca inghet si nu mai stiu ce sa zic parca ma inchid in mine ca intr-o carapace...am momente cand pur si simplu nu vreau sa ies din casa...cand nu am chef de nimic...toate astea simt ca imi distrug viata sociala pentru ca ma fac sa ma inchid in mine si pe mine ca persoana pentru ca nu a fost mereu asa... Funda o primeste persoana care stie despre ce este vorba si imi poate spune cu pot sa scap de starile astea.
Scuzati textul foarte lung dar am vrut sa fiu cat mai exact posibil. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MTSimo a răspuns:

Buna. Tin sa cred ca esti adolescent/a. Si eu am patit fix la fel, nu aveam chef de nimic, ma uitam la tv si imi venea sa plang din senin, fara sa am ceva. Eram cu moralul la pamant, simteam ca nimeni nu e langa mine. Ascultam doar melodii triste. Dar am inceput sa ies cu prietenele ( desi nu aveam nici un chef, parea o tortura ), incercam sa imi ocup timpul cu ceva ca sa imi fie mai bine. Iar cu timpul am reusit sa depasesc acea faza. Cu siguranta asa va fi si la tine!