| user11761200 a întrebat:

Buna seara! De cateva zile, mai exact de la revelion, am inceput sa am niste stari foarte neobisnuite. Plang fara motiv, ma gandesc ca as putea muri si din cauza asta am inceput sa imi inventez boli. Am inceput sa beau cate 3 ceaiuri pe zi cu efect calmant dar efectul este pentru o scurta durata de timp, dupa care imi revin starile. Nu am cu cine vorbi despre ce simt sau poate nimeni nu vrea sa vorbeasca cu mine. Ma inchid foarte mult in mine, plang in tacere sa nu ma auda nimeni. Nu inteleg de ce am starile astea, nu inteleg ce se intampla cu mine. Ma simt ca o leguma si chiar ma doare sufletu vazand in ce situatie ma aflu. Am tot stat si m-am gandit daca ar trebui sa vorbesc cu un psiholog. Orice sfat m-ar ajuta foarte mult!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar ai nevoie de o evaluare psihiatrica si tratament adecvat, ca sa poti sa-ti revii si sa fii din nou normal si vesel.
Insanatosire grabnica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate vreun început de depresie.
Consultă un psiholog până nu se agravează situația.

| iliiiinca a răspuns:

Psiholog neaparat