| anonim_4396 a întrebat:

De o vreme am o stare spirituala groaznica. imi vine sa plang intr-una, ma simt foarte rau si foarte singura. parca au tabarat dintr-o data toate problemele pe capul meu. incerc sa ma prefac ca totul e bine... dar nu imi iese.asta sunt. nu imi pot ascunde sentimentele si starile. si problema e ca patesc des si m-am saturat sa cad in stari din astea. mi-au adus numai pesimism.ma inchid in mine incet incet...si nici macar cu prietenul meu nu comunic cum trebuie si deja a inceput sa ne afecteze relatia sad si ma doare ca in loc sa imi fie alaturi si sa ma sprijine parca mai rau ma supara. nu stiu ce se intampla cu mine ...chiar nu stiu :-

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Ahh nu stiam. Pai esti prima care mi-a adus o bucurie de ziua mea. Macar asta sa te fac sa zambesti pe exterior, fiindca eu am zambit pe interior datorita tiehee hee

22 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Asta fiindca nu ai teluri in viata. Si imi permit sa spun ca nu iubesti cu adevarat. O dragoste pura, o iubire cristalica nu-ti impuneau sa vorbesti pe tonul ca totul te supara si te deranjeaza.
De ce plangi mereu? Nu ai prieteni langa tine? Esti o persoana mezantropica? Toate se rezolva. Incearca sa-ti creezi niste idealuri si pasii prin care sa ajungi la ele sa-ti ocupe timpul frumos. Lanseaza-ti singura provocari. Sunt atatea lucruri pe care le poti face de tanara. Si daca acum de tanara esti asa melancolica, atunci mai tarziu? Oare merita sa traim o astfel de viata cand dupa taxe, impozite, griji si sentimente rele, cine ne mai poate fura si zambetul? Zambeste si da-le naibii pe toate. Zambeste pentru. a te face pe tine frumoasa si a darui aproapelui un zambet. Zambeste pentru. ca in viata trebuie sa trecem cu zambetul pe buze indiferent de necazuri.

| Flav a răspuns:

Inseamna ca nu s de ajunse acele teluri si te limitezi. Incearca hop-uri mai mariwinking. Nu stiu, si nici n-am cum daca nu te impartasesti cu totulhee hee
E bine ca zambesti pentru. mine, dar prefer sa vad un zambet real si natural transpus intr o poza de la avatar cu fata ta. Asta inseamna sa daruiesti un zambet, nu printr-un emoticon de ala. happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stai linistita. Orice om la un moment dat se simte asa cu te simti u acum.Problemele fac parte din viata noastra.Am avut si eu momente in cate nu mai stiam ce sa fac.Ma simteam singura si plangeam incontinu sad Dar am incercat sa uit.Am iesit cu prietenii mei, am incercat sa nu mai mai gandesc la acele probleme.Sa le las deopartewinkingSi pana la urma cu multa vointa am reusit big grin
Comunica mai mult cu prietenul tau. Fa-l sa inteleaga ca nu te simti prea bine. El trebuie sa fie langa tine.big grin
Nu mai fi suparata.Asa e viata.Cu bune si cu relewinkingIncearca sa te gandesti ca alti oameni au si mai multe probleme decat tine.Capul sus.kisswinking

| SweetCandy a răspuns:

Hmmmm...si eu sunt km la fel...cred ca sunt astrele pozitionate prost...habar nu am... ce sa te sfatuiesc?thinking
ideal ar fi sa treci peste moment, sa iesi q prietenele, sa te distrezi si sa stii ca viata e frumoasa chiar daca mai sunt si perioade EMOhappylaughing

| SweetCandy a răspuns:

@khryss...sincer ti-am spus ca trec prin aceleasi mom...stiu cum e...si apoi dupa ce o ajuti si faci totul pentru ea sa inceapa s chatterbox...intelegi...si eventual s te mai si injure... ca sa fie tacamul complet...stiu...am experienta!

| albastrel a răspuns:

In 19 ani am trecut si eu prin multe situatii din acestea...capul sus pentru ca o viata avem si desi unori nu suntem multumiti de ea trebuie sa ne respenam si sa o facem noi mai bunawinking

| MisterKat a răspuns:

Salut! Sa stii ca toti trecem prin stari de acest gen. e normal, suntem oameni... Incearca in primul rand sa scapi de problemele tale, sa uiti de ele, sa nu le mai acorzi o asemenea importanta. Incearca sa faci ceva fain, care sa iti ocupe timpul, sa nu te mai simti suparata, singura. Fa niste sport, spre exemplu. Incearca sa discuti si cu un psiholog. Si sa stii ca nu e o rusine sa discuti cu un psiholog. E ceva normal! Numai intr-un stat atat de sarac si slab-dezvoltat ca si Romania, unii cred ca prin a merge la psiholog inseamna ca ai ceva probleme.
Nu. incearca sa mergi la un psiholog, impreuna cu prietenul tau. de ce nu. Poate problema nu e la tine ci la el. Discuta cu el! Succes!
Poti sa o contactezi pe psiholoaga(de pe TPU.ro), e cea mai in masura sa te ajute.
O zi buna!
Daniel.

| MADALINAAAA a răspuns:

Si eu am aceste stari, chiar f des in ultima vreme.nici eu nu stiu ce se intampla cu mine.incerc sa fiu tare, sa am inceredere in mine, dar la fel ma inchid in minee si simt ca nimeni nu ma intelege.am parte de o zi buna, 10 rele. dar asta e viata, cu bune cu rele, incerc sa trec peste ele.Si Dzeu iti da cat poti duce... dar eu cateodata simt ca imi pierd mintiile.plang de nervi.parca nimic nu iese cum vreau eu...eu de obicei sunt o persoana optimista.mereu ma intaresc cu vorbe. dar stii u. teoria e teorie... dar practica... sfatul meu e sa vorbesti cu o prietene apropiata, sa ii spui ce ai pe suflet, si sa-i ceri numai sa te asculte.ca sa descarci.sau sa mergi la un psiholog.Eu am noroc ca ma pot controla cateodata.Chiar daca imi vine sa zbier si sa plang, in fata in unei probleme/situatii, etc, zambesc, chiar daca zambetul meu e fals, ironic, dar astfel arat celor din jur ca nu sunt o persoana sensibila, slaba, k astfel vor profita si mai mult de asta.

| Nimeni a răspuns:

Hey Khryss!
Stii mai mereu am aceleasi simptome ca si tine si nu inteleg de ce...
Uneori imi vine sa plang asa din senin... fara sa am vreun motiv...
Uneori ma urasc...
Probabil din cauza stresului [zic eu]...
sau probabil din cauza supararilor...nu pot sa imi raspund nici mie.
Sper sa fie mai bine!sad
:*

| gabitsa a răspuns:

sigh Sunt in aceeasi situatie. straight face
Imi pare rau pentru tine sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii sincera, chiar n-ai avut trairi mai grele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Azi noapte ti-ardea de glume si-acum a dat strechea-n tine? nu mai esti la servici?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut o zi de rahat si la serviciu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer, nu. astea-s trairile mele ce ma apasa. cand stii ce e acasa, ce se intampla in familie cand stai intr-un stres continuu in propria ta casa... ce alte trairi sa mai cunosc pana acum? de drogat nu m-am drogat. de fumat nu fumez. de consumat alcool nu consum. de umblat noptile nu umblu. maine seara iar o sa fiu tura de noapte. o sa stau si o sa visez cai verzi pe pereti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@sweetcandy... ce prietene. e o alta poveste asta cu prietenele.stii dai totul pentru o fata care o consideri mai ceva ca pe sora ta.si te inteapa cum prinde ocazia. m-am lipsit si de prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu mai fi apatică, viața este frumoasă și trebuie trăită cu bune și cu rele.
Numai bine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ca ma supara ca ma doare mai bine zis. teluri am destule.happy doar ca mai pun stapanire pe mine starile astea. nu ai de sa stii tu ce e in sufletul meu mai flavtongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine uite zambesc pentru tine happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e fata mea la avatar. acolo chiar zambesc. am avut o zi frumoasa cand am facut poza aia tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flav ...ma simt onoratabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu ce s zic? si prietena mea trece km prin aceiasi situatie... pot s zic sincer ca tot ce au zic ceilalti aici mi se par cele mai bune sfaturi.Aceleasi sfaturi i le-am dat si pr mele.Parerea mea e ca cel mai bine ar fi sa contactezi un psiholog. e cel mai in masura sa dea o mana de ajutor...mult noroc in continuare si sper s scapi de aceasta problema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu