| angelinajolie a întrebat:

Am si eu o problema: de dimineata cand ma trezesc, am ceva umflat sub ochi.Acelea sunt cearcane? Si daca sunt imi spuneti cum as putea sa scap de ele? Dati-mi mai multe propuneri. Cele mai multe propuneri primeste funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KaRioKa a răspuns:

Da sunt cearcane, pai poti sa pui pe ele felii de castraveti sau de seara pui la frigider un pahar cu apa si dimineata pui o lingura in el si dupa aia iti pui lingurita rece pe ochi o sa te revigorezi, ppa. pup. o funda te rog frumos?

7 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Spala-te pe fata si-ti trec

| Me_3490 a răspuns:

Da,sunt cearcane. Poti scapa de ele ori dormind, ori sa iti cumperi o crema anti cearcane sau poti sa le faci pe amandoua.Cum vrei tu :*

| αиdяαdα a răspuns:

Nu sunt cearcăne, acelea sunt pungi.
Nu ştiu, încearcă să pui 2 linguri de metal în congelator, lasă-le câteva minute să se răcească, şi dup'aceea ţine-le pe pungile de sub ochi până se răcesc cât de cât. Baftă!

| XxRealmToReactsmxX a răspuns:

Se numesc punci, si e normal sa ai asta. Se intampla cand esti obosit atunci cand te culci. Ieri erai obosit inainte sa adormi? Sigur de asta ai puncii. :-)

| XxRealmToReactsmxX a răspuns:

@Toata lumea! Nu sunt cearcane, sunt pungi! Am dat raspuns si mai sus... cearcanele NU sunt unflate. Ele sunt niste semne arcuite.

| OaNy14 a răspuns:

Cearcanele au multe cauze! Una ar fi oboseala, asa ca, odihneste-te mai mult! Daca dormi bine, esti odihnita, dar tot ai cearcane, mergi si fa niste analize, e posibil sa ai probleme cu rinichii. Cearcane mai apar la femei in perioada menstruatiei., dar trec in cateva zile...
Fa-ti niste analize, pentru orice eventualitate si daca nu sunt probleme de sanatate: odihneste-te!

| edy555_4154 a răspuns:

Trebuie sa te odihnwsti mai mult sa nu stai foarte mult la calculator, televizor iar cearcanele se afla fix sub glodul ocular si au culoare inchisa de obicei mov (Violet