| Buii a întrebat:

Am si eu o problema. In ultimile luni dorm cam 5-6 ore pe noapte din cauza ca ma culc la 1-2 si ma trezesc la 7-8 dimineata si am cearcane destul de bine vizibile. Cum as putea sa scap de ele cat mai usor? SI cam in cat timp ar disparea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Doar prin odihna poti scapa de ele... Renunta la cafea sau la coca-cola si incearca sa te culci si la pranz... Daca nu poti, te sfatuiesc sa te culci mult mai devreme. Normal ar fi sa dormi peste 10 ore pe noapte.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casa naibii calculatoru ca-l gasasti si ziua cealalta.si culca-te la timp.adica la 21.si o scapi nu numa de cearcane, ci si de oboseala cronica, si de prostie si de surmenaj.

| Tlbi a răspuns:

Incearca sa te culci mai devreme, sau poate te vei obisnui cu acest program si ele vor disparea!

| user5493 a răspuns:

Probabil sa dormi mai mult

| AlinnJe a răspuns:

Ar trebui sa te culci mai devremewinking.
singura solutie!