| littleangelpretty34 a întrebat:

Hei!happy Deci am si eu o problema si vreau sa ma ajutatibig grin Am cearcane si nu stiu cum pot scapa de eleat wits' end eu am cearcane din cls 2-3 si de atunci nu mai scap [acum sunt in a 7-a]. De dormit dorm, dar s-ar putea sa fie si din cauza calculatorului, zi eu thinking Vreau sa-mi dati sfaturi cum pot scap de ele, dar fara cremebig grin.Multumscbig grin!

7 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Buna! Da-te cu un cub de gheata pe cearcane diminteata si seara;).
http://www.garbo.ro/......rcane.html
http://www.ziare.com/......ral-836891
http://www.kudika.ro/......rcane.html
Bft! Funda?

| BonneLess a răspuns (pentru MyMindRules):

Gheata ii afecteaza mai tare ochii si de la asta in viitor poate avea probleme cu capul, adica o sa o doara fruntea de la gheatawinking

| AutumnDay a răspuns:

Buna! Pot fi si genetice(ca si la mine), dar poti sa le diminuezi dormind suficient, consumand fructe si legume si band multa apa, reducand sarea (s-ar putea sa retii apa, de unde si cearcanele). Compresele cu musetel iti vor prinde bine. Fa ceai de musetei, ceaiul il bei, iar pliculetele le pui pe ochi si astepti 10 minute, dupa care le dai jos. Mai merge si cu gheata. Poti aplica cuburi de gheata pe ochi, dar sa nu le tii mult.
Un An Nou plin de realizari!

| Lucaci a răspuns:

Nu te mai uita asa de mult la calculator laughing

| Mafia4ever a răspuns:

Sunt la avon niste creme, le-a folosit mama mea, iti spun ca nu-ti fac nici un rau, nu stiu daca os a aiba efect, dar din cate stiu au, riscuri nu sunt. Succes!

| Georgianaaaaa a răspuns:

Problema asta poate sa fie si de la ficat, asigura-te ca esti in regula din punct de vedere al sanatatii.Dar sa stii ca aparitia cearcanelor este si din lipsa lichidelor din organism, hidrateaza-te cat de des poti, si incearca sa nu treci prin multe momente de stres.Sarbatori fericite!

| bybyka229 a răspuns:

Pai.daca zici ca stai mult la calculator, cred ca el e cauza...incearca sa nu mai stai la el cateva zile zi vezi ce iesehappy