| cataliniii a întrebat:

Ce as putea face sa nu mai am cearcane sau pungi la ochi cand ma trezesc dimineatastraight face?

8 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Odihneste-te mai mult, iar dimineata pune-ti pe pungile de sub ochi cuburi de gheata sau lingurite care au fost tinute la congelator. happy

| Farcas a răspuns:

In primul rand te culci tarziu noaptea asa-i?happy? Pentru un somn odihnitor calumea ora stingeri ar trebui sa fie la maxim ora 22:00. Daca cumva nu vei putea adormi, avem o solutie si pentru aceasta problemahee hee Inainte de culcare cu 20-30 de minute bea un ceai de tei si eventual sa te mai uiti la tv, sau sa citesti ceva pentru ca sa vina somnul.

| Lora_6439 a răspuns:

Iti pui o lingura de la congelator, cuburi de gheata, ceai de musetel sau de albastrele.

| Roby67 a răspuns:

Sa dormi cel putin 8 ore

| UnuDoiTreiPatru a răspuns:

Spala-te pe fata cu apa recewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comprese reci cu ceai de tei!winking cel putin la mine a functionat! Intai si intai trebuie sa indepartezi factorul cauzal, cum ar fi : dormit /trezit la ore haotice( ca si minebig grin), alimentatie nesanatoasa, stress, munca si cosmetice inadecvate (eu am patit cu cearcanele din cauza cremei corectoare de cearcane asociat cu folosirea rimelului, probleme de sanatate. Prietenel mele mai folosesc si rondele de cartofi cruzi sau castraveti!

| spiridus_7223 a răspuns:

Pai devina este Stresul.si nu dormi destul

| griiulain a răspuns:

Incearca sa nu mai dormi.