| Robert_Baciu_1999 a întrebat:

am si eu o problema ieri am fost la o piscina, m-am distrat iar a doua zi cand m-am trezit urechea stanga era infundata.
Ce sa fac?
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LexaHD a răspuns:

Mergi la doctor sau ia o seringă și cu ceai de mușețel dar călduț și puneți în ureche și tot dai și tot o să-ți pâlpâie și la urmă după ce-ți pui în ureche ceai de mușețel trebuie să-ți iasă un dop de ceară. Sau, dacă e de la apă: pune-te în genunchi cu patul în stângă sau dreapta ta... depinde de ce ureche e Înfundată. dă-te cu urechea/capul de pat până iese apa. aşa fac când vin de la ştrand... vorbesc serios, chiar funcţionează.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil ti s-a bagat apa in ea.
Du-te la medic, va stii ce sa-ti faca.
Te pup!

| Ralu20 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor, chiar si la medicul de familie. Iti va face cateva spalaturi, daca este necesar. Nu costa mult si e mai sigur!

| CristiDumi a răspuns:

ORL