| Zuuzy14 a întrebat:

Hey! Ieri am facut baie si dupa mi-am simtit urechea stanga infundata, mi-am cumparat audispray junior si am folosit si dupa cateva ore mi-a trecut dar, astazi dimineata cand m-am trezit, iar am simtit-o infundata... Nu prea inteleg de ce.O sa imi treaca de tot chestia asta daca ma mai dau cu audispray si azi? Va rog fara glume! Tin sa mentionez ca azi dimineata ma si durea un pic urechea stanga, dar acum mi-a trecut... Deci daca ma mai dau si azi o sa imi treaca sau o sa treaca peste cateva zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Bixu a răspuns:

Pai de cat timp ti`o simti infundata? Vezi, ai grija nu cumva sa ai otita ca si eu am tot la urechea stanga si tot din cauza ca imi intra apa in ureche ca ma duceam la bazin si bagam capul la fund. Nu te mai da cu audispray ca degeaba te dai. Ala se foloseste ca sa scoti ceara din urechi. Daca ai avea ceara si din cauza asta ar fi infundata s`ar fi desfundat pana acum. Daca ai dopuri in urechi adica multa ceara du`te la spital si o asistenta o sa ti le scoata. Dar daca ti-a scos deja dopurile si tot infundata este inseamna ca ai otita sau hipoacuziesensoniala adica ce am si eu de 1 an. Cel mai bine este sa te duci la un control iar daca este adevarat ce am zis cel mai bine este sa te opereze la ureche. Crede`ma si eu am stat internata cateva zile in spital si m`a si operat si tot nu mi-a revenit la normal. Dar poate tu o sa ai noroc. Sfatul meu este sa te duci la un control. Succes si sper sa se desfunde urechea :*