| MaxxMzQ a întrebat:

Am si eu o problema si nu stiu ce se intampla, de cand am de vreo cateva luni am tenul rosu si, am crezut ca m-a prins soarele la inceput dar nu am mai stat in soare si nu tot nu isi revine la normal, asta a inceput... Ma poate ajuta cineva cu explicatie sau un sfat?
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BIOO a răspuns:

Buna ziua! Este posibil sa fie reactia adversa a unui medicament (nurofen, ibuprofen, fervex, paracetamol, aspirina, augumentin, antinevralgic, ceva injectabil..etc. si + daca mai consumi si fructe din piata care sunt tratate cu pesticide este si mai grav. Mai mult de atat, daca folosesti cosmetice pentru igiena corporala ce contin parabeni si compusi chimici, conservanti chimici, iti arde pielea pas cu pas si ti-o dustruge ) deoarece toate acestea, combinat cu toate medicamentele, sunt otravuri pentru organism si acestea schimba ph-ul pieleii si chiar ajunge sa se inroseasca, apoi sa iti apara ca niste fulgeraturi pe fata + sa ti se decojeasca pielea tenul. Ai grija ce consumi, ca este foarte trist ce se intampla in ziua de azi cu MAFIA MEDICAMENTELOR! Daca ai intrebari da-mi mesaj la lazarescu_constantin (id messenger) si nu neglija acest fapt, ca te costa chiar viata! Sanatate!