| Gabitaancutaelena a întrebat:

Buna TPU, acum 2 saptamani am fost la spital deoarece mi s-a imflamat un gangliom limfatic la gat din cauza unei infecti (herpes genital pe piept), o saptamana am luat antibiotic, ganglionul s-a mai dezinflamat la fel si herpesul ba chiar nu îl mai am deloc.Dar o particica mică din ganglion nu s-a retras si nu stiu ce sa fac, tin sa mentionez ca am facut radiografie intestinala, test de sange si e totul ok

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Feri5 a răspuns:

Se va retrage și părticica aceea cu timpul. Dacă observi că faci edeme, mergi de urgență la medic, însă pentru moment, e cazul să stai liniștit.

| Gabitaancutaelena explică (pentru Feri5):

Adica edeme?

| Feri5 a răspuns (pentru Gabitaancutaelena):

Edeme înseamnă umflături