| HellBlade a întrebat:

am un herpes nu foarte mare dar se vede am dat cu BANEOCIN si pasta de dinti dar eu foarte nerabdator l-am rupt de cateva ori.Acm uscat dar am rupt putin din el si sunt rosu mie ca o sa-mi ramana ceva cand o sa-mi treaca de tot. Repet sunt rosu o sa raman rosu in partea aia pe veci? pls sfaturi sa iau ceva? dar e deja uscat. Dau funda plsss help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| papusikatha a răspuns:

Produse din farmacia naturistă

Herpesul apare întotdeauna când ai o imunitate foarte scăzută, astfel că noi trebuie să avem grijă să ne întărim sistemul de autoapărare, iar produsele naturiste vă pot ajuta în acest sens. Aşadar, puteţi alege:

Imunactiv TM - Protejează împotriva îmbolnăvirilor virale şi bacteriene, îţi întăreşte organismul, îl face mai puternic. Atunci când te trezeşti cu un herpes, este cazul să faci un tratament mai îndelungat pentru a nu te mai confrunta mereu cu această problemă.

Administrare: 2 tablete/zi.
Preţ: 37 de lei

Ulei de eucalipt (Fares) - Este bine-venit în cazul infecţiilor, deoarece împiedică răspândirea acestora. Te poate ajuta când apare herpesul, la diverse răni, dar acesta e foarte util şi în cazul ulceraţiilor şi chiar atunci când este vorba de o înţepătură de insecte. Uleiul de eucalipt poate scădea febra şi te simţi dintr-o dată revigorat.

Administrare: Se aplică un pansament îmbibat în ulei pe herpesul respectiv.
Preţ: 8 lei

Aur Derm Mimoza - Te ajută în cazul herpesului, psoriazisului, a zonei zoster sau la arsuri.

Administrare: masaj pe locul afectat.
Preţ: 30 de lei

Haritaki – Herba Ayurvedica - Atunci când te trezeşti tot timpul cu câte un herpes, trebuie să faci un tratament de trei-patru luni, pentru a putea scăpa de aceste probleme. Te poate ajuta şi în cazul în care puterile ţi-au scăzut, te simţi fără vlagă. Pe lângă aceste avantaje, este şi un tonic digestiv foarte bun, dând rezultate în flatulenţă, constipaţie, hiperaciditate gastrică.

Administrare: 1 capsulă de 3 ori/ zi.
Preţ: 30 de lei

Guduchi Herba Ayurvedica - Având în vedere faptul că herpesul apare întotdeauna la o imunitate scăzută, acesta te poate ajuta făcând un tratament cursiv de treipatru luni. Bărbaţii care se confruntă cu astfel de probleme pot folosi liniştiţi acest produs, deoarece îi ajută să-şi îmbunătăţească viaţa sexuală.

Administrare: 1 capsulă de 3/ zi.
Preţ: 30 de lei

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu va rămâne roșu, dar ai grijă să nu mai faci așa. Pasta de dinți nu este bună în astfel de situații. Trebuia să folosești unguent Aciclovir, iar după ce rupeai, unguent de gălbenele, căci grăbea cicatrizarea.
Sănătate!

| BGDs a răspuns:

Herpes-ul este dat de un virus, degeaba ii dai cu Baneocin pentru ca e antibiotic. Incearca sa ii dai cu Aciclovir unguent si cu crema de galbenele ca sa se vindece mai repede, dar nu in acelasi timp

| Justmed a răspuns:

Rabdare. nu il mai rupe si asteapta sa dispara, daca il lasi sa isi faca treaba nu vor ramane urme! Incearca sa te dai cu Mibazon...( de la farmacia veterinara )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu o sa ramana rosu.Este posibil sa ramana putin mai mult decat de obicei, dar va trece cu timpul.Dezinfecteaza zona cu tinctura de propolis, dupa care aplica crema de galbenele pe el.Va grabi vindecarea.Fa lucrul acesta de cateva ori pe zi, iar seara aplica un strat putin mai gros de crema de galbenele.Numai bine.