| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU. Am vrut sa descopăr ce gust are energizantul hell, am băut unul iar apoi după 4 zile nu mai puteam rezista fără încă unul, mi-am cumpărat iarăși. Și de atunci tot îmi vine sa beau în fiecare zi nu pot fără. Si știu ca nu sunt deloc bune. Ce pot face? Menționez ca am 12ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ce poți face? Poți să nu-ți mai cumperi. Chiar nu ai nici măcar un minim de voință și de auto-control? Ai devenit dependent după o singură doză de energizant?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu la varsta ta intram si ma uitam la filme nici nu stiam ce e aia la. : ))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai cumpăra? Asa e de greu? Cum naiba sa nu te poți opri? laughing

| amaliaioa a răspuns:

In primul rand asta chiar e o problema pentru ca trebuie sa constientizezi ca esti la o varsta frageda si energizantele sunt nocive pentru sanatatea ta si sa-ti impui cumva sa nu mai bei. Vorbeste cu un parinte, explica-i situatia daca poti si te asculta. Cand simti nevoia sa bei energizant, incearca sa inlocuiesti treptat cu suc sau sa mananci ceva ca sa-ti distragi cumva pofta.