| Dumii100 a întrebat:

Salut TPU! Aș dori să știu cât costă o operație de hernie de disc lombara L4-L5 la un spital privat? Va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Sa zicem ca stai 2 saptamani in spital, doar o zi costa 200-300 lei, 14x200= 2800 lei doar internarea, stiu de la tata cat a costat, tratamentul cred ca trece de 2000 euro( presupunere ).

| Dumii100 explică (pentru Mirel4412):

Da Mirel ai dreptate dar operația de hernie de disc lombara L4-L5 este ușoară, nu se stă mai mult de maxim 48 de ore Intr un spital privat, pentru că după operație la câteva ore însoțit de o infirmieră, faci primii pași, asta o știu de la o prietena care a avut aceeași boala și în 36 de ore a fost externată. Referitor la suma cred că ai dreptate, eu am făcut o socoteală și mi-a ieșit undeva la 2300 de euro, acum sa vedem. Oricum mulțumesc mult pentru informație.Sanatate multă!

3 răspunsuri:
| FanMetin2Alaska a răspuns:

Mult, imprumut la banca