| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa stiu daca pot sa fumez daca am operatie la polipi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| awarepresent a răspuns:

Eu zic ca poti sa fumezi si daca ai cancer terminal. Fumatul incetineste orice proces de vindecare al organismului sau il inrautateste.
Poti sa fumezi, dar vrei sa fumezi?
Vrei sa te vindeci? Atunci poti sa rupi plamanii dupa.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai dupa ce ca ai probleme de sanatate, mai vrei sa bagi alta boala in tine?
De ce nu incerci sa le lasi? spre binele tau.
O zi buna sa aihappy

| William a răspuns:

Poti sa fumezi dar nu mult. Maximum 2 tigari pe zi.

| maraciucaeviata420 a răspuns:

Da dar maxim o tigare pe zi, cel mai bine este sa mai astepti vreo 2-3 luni

| crisaforyou a răspuns:

Daca esti operat de putin timp, eu as zice sa mai ai rabdare..si dupa poti incerca

| monica1234 a răspuns:

Si eu am fost operata la polipi si fumez. deci da poti fuma...insa ar fi bine ca o perioada sa te lasi...pana se vindeca operatia