| alecszzz a întrebat:

as vrea sa stiu daca vitaminele 9vita ingrasa si cate sa iau pe zi? am vrut sa ma duc la sala dar nu mai erau locuri si as vrea sa iau un supliment dar mi-e frica sa nu ma ingras, precizez ca ma antrenez acasa si ca aproapa in fiecare dimineata beau un ou crud

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Nu! daca iei cate o vitamina pe zi nu are nimic+ca aceste vitamie le i-au si sportivii

1 răspuns:
| itsbatgirl a răspuns:

Doar substantele care dau energie(consumate excesiv) pot sa ingrase, adica carbohidrati, grasimi, proteine si alcool. Vitaminele nu intra in nici una din categoriile respective. Aici (http://www.minervaeps.ro/files/produse/9vita.htm) spune sa iei una pe zi. Si bravo tie ca faci sport.:)