| alecszzz a întrebat:

as vrea sa stiu daca vitaminele 9vita ingrasa si cate sa iau pe zi? am vrut sa ma duc la sala dar nu mai erau locuri si as vrea sa iau un supliment dar mi-e frica sa nu ma ingras, precizez ca ma antrenez acasa si ca aproapa in fiecare dimineata beau un ou crud

Răspuns Câştigător
| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Poti lua, vitaminele te ingrasa in momentul in care le iei chiar daca nu ai nevoie si in cantitati mari pe perioade lungi(3 luni), in rest sunt ok daca iei zilnic 1 comprimat sau 2, depinde de varsta ta de greutate.

| alecszzz explică (pentru Andrei_Rusu_Andrei_1990):

Am 17 ani, si am 72 de kg...da sunt mai inalt, nu m-am masurat dar cred ca am peste 1, 80m, nu am nevoie de vitamine(am vrut doar sa am un supliment)si te-as mai intreba ceva. ouale crude subtiaza vocea?

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns (pentru alecszzz):

Andrei Lucian Rusu antrenor fitness si culturism(id:instructor.personal)

3 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Dincate stiu aportul de vitamine nu ingrasa, dar pot sa-ti cresca pofta de mancare, asa ca tu hotarasti daca mananci mai mult sau nu.Respecte