| Trades a întrebat:

as vrea sa stiu si eu daca o persoana cu un singur rinichi (din nastere) poate dona sange sau daca exista complicatii la asa ceva, multumesc anticipat =)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vrabiuta a răspuns:

Ai putea dona sange dar faza e sa nu fi avut fepatita ca sangele se reface in mai putin de o zi ca nu-ti ia o cantitate mare

| Trades explică (pentru vrabiuta):

Desi am aflat raspunsul in alta parte ai primit fundita pentru "fepatita" rolling on the floor) you made my day

1 răspuns: