| nataliamonica a întrebat:

Exista persoane cu un singur rinichi din nastere, pot sa ma pensionez daca am probleme cu acest rinichi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Deci tu nu ai decât un rinichi, şi acela bolnav? În functie de gravitatea bolii pe care o constată un medic specialist urolog, te va trimete cu propunerea de pensionare la comisie.Şi aici vor hotărâ dacă mai poţi muncii sau nu! Baftă!