| Peter2964 a întrebat:

As vrea sa va intreb daca am miopia la un ochi -3.75 si la celalalt -4, pot sa dau la Academia de politie? Vreau un raspuns sigur, adica sa raspunda cineva care stie despre ce e vorba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, dioptria maxima admisa pentru candidati este de +-3.
Poti vedea si la pozitiile 191 si urmatoarele de aici:
http://www.monitoruljuridic.ro/......62253.html

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi!

Pentru admitere în Poliţie & Armată ( şi restul ), precum şi pentru angajare se acceptă o miopie de PÂNĂ la +/- 3 dioptrii!

Vezi "Baremul medical" în Anexa 1 de la linkul :
http://anp.gov.ro/......a299a2008f

Toate cele bune!