| Pro4K a întrebat:

Salut TPU, astazi acum cateva ore eram la ora de condus a 3-a ora si la o trecere de pietoni m-am panicat ca nu stiam ce sa fac, dupa ce pune instructorul frana imi zice ca de ce am tremurat asa tare, da eu nu am fost atent, vreau sa zic ca sunt sanatos cat ca am cateva kg in plus, ce poate fi? Nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jakye a răspuns:

Așa am fost și eu prima dată, doar că eu am apăsat cât de tare am putut frâna, și îți dai seama că celelalte vehicule care circulau în spate s-au speriat și au frânat toate.

Asta mi s-a întâmplat la a doua ședință de condus. Acum sunt la a șaptea și este mult mai ușor. O să te obișnuiești, nu este nimic neînregulă cu tine.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In apropierea trecerii de pietoni reduci viteza.

| JustDeedee a răspuns:

Având în vedere că ești la început, încă reflexele tale în materie de șoferie nu există, dar încet le vei căpăta. Nu e nimic rău în legătură cu tine, ci doar te-ai speriat. Gândește-te la reacția ta și ce trebuia să faci, iar următoarea dată vei știi ce vei avea de făcut și nu o să te mai ia acea panică. Mult succes!

| Ava1231 a răspuns:

Emotii?
Chiar tu ai zis. "m-am panicat asa tare"