| CostelIoan a întrebat:

Salut, TPU!
Astazi am aflat ca s-ar putea sa am hemoroizi si urmeaza sa ma duc luni la doctor.
Insa am o intrebare. Din cate am vazut, hemoroizii sunt inlaturati prin interventie chirurgicala. Vreau sa intreb daca asta se intampla in toate cazurile, sau doar cand este o ultima varianta. S-ar putea sa imi dea altceva ce sa ma ajute sa scap de ei? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cele mai multe cazuri nu este nevoie de interventie chirurgicala, hemoroizii se pot vindeca cu unguente.
Du-te la medic si acesta iti va indica tratamentul potrivit.

1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Interventia chirurgicala e ultima faza iti dai seama ca si femeile insarcinate fac foarte des soferi sau persoanele care stau mult jos.Iti da unguent dar supozitoarele sunt cele mai bune nu cred ca ai ajuns in faza de operatie