| paul0507 a întrebat:

Salut TPU,astazi am avut un accident la sport,am cazut pe mana dreapta si acum ma doare incheietura de la mana dreapta, ce pot face ca sa nu ma mai doara si sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi de urgenta la spital sa-ti faca o radiografie, sa nu fie rupta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput ar fi bine sa mergi la doctor, este posibil ca in timpul traumei sa se produca o fractura sau entorsa. Daca nu este cazul de asa ceva medicul iti va prescrie o crema si repaus.

| filipcrobert a răspuns:

Nu doar că te sfătuiesc, dar chiar te rog.
Mergi la spital. Nu vreau să te panichez, dar un foarte bun prieten a murit dintr-o entorsă la picior. Nu știu dacă ai văzut la știri, despre acel chiag de sânge.
Însă totul se poate agrava, poate duce mai departe.
E mai bine să previi, decât să tratezi.
http://www.gorj-domino.ro/......-goarnele/