| ionutVUVUZELA a întrebat:

Astazi la sport cand am aparat un penalty mi-am dat mana putin peste cap(nu entorsa, ma dor ligamentele)ce pot sa fac sa nu ma mai doara? ca mai am si vineri meciuri? ma doare la incheietura doar cand strang ceva in mana sau ma sprijin in mana dreapta

3 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Salut, intr-adevar cel mai bine ar fi sa te prezinti la un consult medical, insa, pana atunci: mai mult ca sigur e o entorsa sau chiar luxatie, insa un specialist ar putea sa isi dea seama mai bine dupa un control. Diclofenacul este bun, insa pentru evitarea oricaror complicatii ar fi bine totusi sa te duci la un medic. Mai poti folosi
unguentul bengay ca sa masezi mana

| rapa a răspuns:

Aaa... ai putea sa o misti, sa i faci gimnastica cum sa spunlaughing

| ionutVUVUZELA explică (pentru rapa):

Apucama-i de **** si dupa sa o mananci.eu vreau raspuns klumea nu de astea