| DrTrxTr115 a întrebat:

astazi am calcat din greseala stramb cand coboram scarile si ma durea dar era o durere suportabila atunci pe moment, peste cateva ore cand am ajuns acasa ma durea din ce in ce mai rau glezna si mi-am pus niste comprense cu apa acolo la glena, nu mi s-a umflat deloc dar ma doare, este vorba de o entorsa sau de o simpla intindere, in cat timp trece si ce ma sfatuiti sa fac? Funda sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Admunssen a răspuns:

Cel mai bine mergi la un medic. Nu cred ca ei au timp sa stea pe TPU si daca ar sta, nu ar avea cum sa te ajute cu texte.

| WildLife1001 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fi consultat/a de un medic specialist, insa ai putea sa iti iei o glezniera pe care sa o ti 2-3-4 zile. Sper ca te-am ajutat! Si eu mi-am sucit glezna cand am calcat stramb.