| mario1213 a întrebat:

Acum ceva timp am fost la baschet si am calcat stramb.Am fost la medic si mi a zis ca am o entorsa si ca trebuie sa pun o atela ghipsata timp de 10 zile.
Mai am 3 zile din cele 10 in care trebuie sa port ghipsul si ceva ma nelamureste.
Atunci cand am calcat stramb mi s a umflat glezna si putin din laba piciorului pe partea cu umflatura de la glezna.Acum mie mi a trecut umflatura de la glezna si pot sa o misc fara a ma mai durea dar umflatura de la laba piciorului inca nu a trecut si ma doare cand apas.
O sa mi se dezumfle pe parcursul acestor zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate ai suprasolicitat piciorul si de aceea este umflat.
Asteapta sa vezi ce zice medicul.
O seara buna happy

| helpme25 a răspuns:

Păi, ai să aștepți vreo 1 lună ca să reluezi antrenamentul! ai răbdare! Pune diclofenac, acolo local.