| SteauaFermecata402 a întrebat:

Astazi am dormit de la 18:00 pana la 21:00, am fost foarte obosit pentru ca am stat in piscina. Cand m-am trezit m-am dus in bucatarie la mama sa mananc ceva si in bucatarie era foarte cald iar atunci am simtit ca nu mai pot respira. M-am dus repede la frigider, am luat apa rece si am baut putina iar dupa cateva secunde am cazut jos. Eram inconstient nu mai simteam nimic, nu mai vedeam nimic (am lesinat). Imi puteti spune daca e grav ce mi s-a intamplat? Tin sa mentionez ca nu sunt slab, iar noaptea ma culc pe la 1-2.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Probabil un atac de panica. Uita de el si nu se intampla nimic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Noaptea ma culc pe la 1-2.
Asta produce lipsă de hormoni esențiali care se formează prin somnul dintre 10 și 02.
Somn 18-21 = oboseală excesivă acumulată.
Foarte cald, apă de la frigider= șoc de apărare a organismului, pe fondul unei oboseli care nu a fost încă rezolvate prin acel somn.
Leșinul este apărarea organismului de agresiuni. Apa aceea prea rece din frigider, corpul obosit a interpretat-o ca o agresiune.
Dacă este un episod unic nerepetat, nu este grav.

| anonimg a răspuns:

Cel mai probabil ai făcut insolație de la prea lunga expunere la soare. Ai nevoie de o bună hidratare, de consum de apa.
Mai multe detalii găsești aici:
http://m.sfatulmedicului.ro/Diverse/insolatia-semne-si-simptome_8857

| GouDidodino a răspuns:

De la masturbatul excesiv ai ramas fara vlaga