| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Recent am experimentat paralizia in somn pentru prima data in viata mea si pot spune ca fost ciudat. Era aproape 1:30 noaptea cand m-a bagasem in pat obosit de la PC. Nu a durat mult si am si adormit. La un moment peste ceva timp in toiul noptii am inceput sa fiu constient ca si cum m-as fi trezit insa nu ma puteam misca. Gandurile imi erau cam incetosate iar primul lucru care mi-a venit in minte era "presupun ca asta ii paralizia in somn despre care tot am auzit". Am zis ca nu ii ceva important asa ca am incercat sa adorm la loc insa vedeam cu ochii inchisi. Simteam ca am ochii inchisi insa vedeam totusi. Deodata am inceput sa simt o prezenta malefica daca as putea so numesc asa(mai precis simteam ceva rau ce incepea sa ma invaluiasca intr-un fel. Tot ceea ce incepusem sa vad era tare neclar si de un negru intens. Inima imi batea fara rost iar fara sa imi dau seama am inceput sa tip in gura mare cat puteam de tare si nimic. Nimeni nu ma auzea. Acest lucru a durat inca putin iar mai apoi mi-am putut misca membrele si vorbi iar halucinatiile au disparut. Aveam de gand sa ma duc la bucatarie sa mananc ceva mai apoi insa am cazut ca busteanul de somn in pat laughing Voi ati experimentat "paralizia in somn"? Ce stiti despre ea si cum a fost la voi? Sper ca este buna categoria

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| xerxes1 a răspuns:

Ai descris foarte bine. Doar ca frica te-a blocat si ai ramas agatat intre doua lumi.Trebuie sa pasesti cu curaj in lumea viselor sa experimentezi si sa intelegi diferite lucruri despre tine.
Tu esti seful si poti sa comanzi visul.Controlul se dobandeste mai greu, trebuie sa stii sa-ti controlezi "demonii" si in lumea asa zisa reala.

| CosminCD a răspuns:

Statul prea mult la PC poate dăuna... Poate că asta e ceea ce ai experimentat tu.

| udrescuf a răspuns:

Da, dar nu doar o data, si mie mi sa intampla la fel, adorm bustean apoi ma trezesc si sunt constient ca nu dorm, peste vreo 2 secunde ametesc si dupa acea vine o umbra de la capul patului si imi trage patura de pe mine, daca incerc sa ma ridic cad inapoi in pat si nu mai am putere deloc in maini si picoare si nu pot vorbi deloc dar mi-am facut cruce cu limba si dintr-o data a revenit la norbal de parca nimic nu sa-r fi intamplat.