| Adi200101 a întrebat:

Astazi la ora de sport am vrut sa fac o rostogolire, dar m-am asezat prea aproape de marginea saltelei si atunci cand am impins de maini, m-am lovit la cap de podea.
Acum ma doare doar la atingere si am un cucui. Este nevoie sa ma duc la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mdany a răspuns:

Pune comprese reci ca sa iti mai scada inflamatia.La o lovitura este normal sa apara un cucui, deci nu iti fa probleme. In cateva zile iti vei reveni, daca nu da semne de imbunatatire mergi la un consult.