| Zazon1243 a întrebat:

Hei,Tpu.Ieri la ora de sport am facut gimnastica(rostogoliri, podul, lumanarea).Dar cand am facut o rostogolire am simtit cum mi se intinde gatul la spate si a doua zi de fiecare data cand aplec capul in fata simt ca ma doare tare gatul(in spate). Credeti ca e doar febra musculara sau m-am lovit cumva la gat(dupa ce am facut rostogolirea am avut o mica durere in spatele gatului dar n-am bagat de seama).S-a facut seara si inca nu pot sa imi misc capul in jos fara durere.Ce sa fac? E nevoie de un doctor sau se rezolva de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SalutCeFaceti a răspuns:

Se rezolva de la sine, in cateva zile. Te doare deoarece nu ai ai executat piesa corect.

| Saske96 a răspuns:

N-ai nimic asa se intampla, daca faci o pauza de cateva zile iti trece.

| Pavlov_Manu_1990 a răspuns:

Ai grijă cum exercuții rostogoliră sa nu-ți fugă gâtul într-o parte incearcă sa mergi la doctorul de familie care va vedea care este problema și o să te trimită la medicul de specialitate care să te consulte

| Claudia45 a răspuns:

Nu este nimic grav, ți s au încurcat venele între ele
Am pășit așa de zei de ori
Masează te usor când poți și incet incet trece
In maxim 3 zile
Bafta?

| Calin_Andrei_1997_PKn6 a răspuns:

Cel mai probabil ai facut o intindere. Mai bine te duci la doctor, TPU NU ESTE locul unde sa cauti remedii sau pareri la probleme medicale.