| Legend123 a întrebat:

astazi m-am trezit cu o durere de spate. ma doare in solduri (chiar de-asupra oaselor), durerea se duce si pe burta si pe spate. ieri am facut multe abdomene si flotari si poate e de la asta, dar mi-e frica sa nu fie altceva. din ce am citit pe net cica am hernie de disc crying ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Luca_Adina_1994 a răspuns:

E foarte simplu. Poate ai facut febra musculara.Bea cel putin 2l de apa pe zi, dar fara sucuri/alcool.Seara, preferabil fa o baie cu sare in cada.Sarea de mare o poti gasi la magazine, cu dif. arome:lavanda, miere de exemplu.Si relaxeaza-ti tot corpul cand stai in apa aceea calda. Funda?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai hernie discala, e de la efortul fizic depus inainte

| giony54 a răspuns:

Ia-o mai incet ai fortat coloana si corpul nu este de acord cu acest efort.Nu este inca hernie de disc, dar daca insisti o vei face.

| Legend123 explică:

Nu-i problema, mi-a trecut dupa 30 de minute dupa ce m-am trezit, dar am pus repede intrebarea ca ma speriasem happy multumesc de raspunsuri. toate sunt bune dar exista doar un funda happy

| vyborg a răspuns:

Daca durerea seamănă a inflamație..gen "ca un fel de pișcături" și o simți cand apeși pe mușchi, înseamnă ca e de la febră musculară. Dacă te dor oasele sau simți o durere mai "dubioasă" recomand să mergi la doctor.

| nicucs13 a răspuns:

Poate ai făcut febră musculară, ar trebui să stai în pat, să dormi puţin. Dacă nu-ţi dispare până mâine dimineaţă, ar fi bine să mergi la doctor.
Şi eu am păţit aşa, dar mi-a dispărut după o zi, asta se întâmplă când te forţezi prea mult, ia-o încet cu abdomenele şi flotările!
Baftă! xD