| clapperfield a întrebat:

De ieri simt o durere in josul burtii, i inainte de zona inghinala. Durerea o simt numai cand ma incord (de exemplu ma ridic din pat), in reste nu ma doare. S-ar putea sa fie hernie?

P. S. Am fost la sala si am facut cam 200 de abdomene cu greutati de 57 de kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În niciun caz hernie. Este vorba de o febră musculară din cauza faptului că ai forțat abdomenul. Numărul de abdomene este extrem de mare.
Durerile cauzate de febra musculară se "tratează" în felul următor : De fiecare dată când faci baie, alternezi jetul de apă caldă cu apa rece. Încetează orice activitate solicitantă până dispar durerile. Odihnește-te suficient, și înainte de somn, fă o baie fierbinte cu sare (reduce tensiunea musculară).
Nu uita! Mai bine previi, decât să tratezi!
Sănătate!

2 răspunsuri:
| Grey96 a răspuns:

Buna! Cred ca ai febra musculara datorita greutatilor pe care leai ridicat si a abdomenelor. Ia si tu o aspirina si o sati treaca in cateva zile. Daca nu iti trece du-te la doctor.

| Mihaela111 a răspuns:

Ai doar febra musculara o sa iti treaca in cateva ziele; in viitor nu depune atat de mult efort intr-o singura zi daca nu esti pregatit/a, incearca sa faci cate 50 de abdomene timp de o saptamana, apoin in urmatoarea saptamana 100 de abdomene si asa mai departe