| adrian_7273 a întrebat:

Ieri seara cand am ajuns de la antrenament (fotbal) am mancat (cei drept cam mult) si m-am asezat in pat. Stand in pat ma cuprins o durere sub ombilic dar 1-2 cm mai la drepta. Astazi n-am simtit durerea deloc am avut o curea stransa si nu ma jenat deloc. Am facut cateve abdomene si flotari, fara sa ma doara deloc. respir normal sau ma intind tot nu ma doare. Eu ma tot tem sa nu fie hernie inghinala(sunt putin mai plinut, fac si sala fac si fotbal) As vrea un sfat de la voi. Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Hernia inghinala se face in regiunea respectiva. Mananca incet, mesteca bine si cautsa nu te asezi imediat in pat dupa asta. Nu e nici o hernie.

| RikarDo a răspuns:

E putin probabil sa fie hernie inghinala.Eu cred ca ai mancat exagerat de mult, fiind foarte infometat dupa antrenamente si nu ti-a picat bine.

| Ilusion :X a răspuns:

Depinde, daca faci multa sala, s-ar putea sa fie din cauza fortarii. Adica hernie inghinala, daca nu, nu stiu!
Sfatul meu: Du-te la medic!