| NeedHelp1 a întrebat:

Salut TPU!

Având în vedere că sunt major(19 ani) și am terminat liceul și nu mai sunt practic elev și nu am apucat nici să mă înscriu la vreo facultate (este prea devreme, abia au început înscrierile)... Asta înseamnă că trebuie să plătesc bani de fiecare dată când merg la spital cu vreo problemă?

Am călcat strâmb destul de grav, mi s-a umflat, nu pot călca pe el și voiam să merg la un consult la spital.
Trebuie să-l plătesc? Nu mai pot merge cu trimitere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Brizbriz a răspuns:

In momentul in care nu mai ai nici o asigurare medicala implicita, trebuie sa platesti singur asigurarea medicala

totusi, urgentele sunt pe gratis... in teorie, in practica, daca nu ai o problema urgenta real (iti pune viata in pericol) poti sa astepti si 12h la camera de garda pana au timp de tine