| Katalinn699 a întrebat:

Salut tpu.Azi am ridicat niste gresii trebuie sa le car cu roaba să le i-au si sa le pun altundeva pot sa zic ca pentru mine a fost un efort mare. Dupa ce am terminat mă durea foarte tare spatele, am mers sa ma spal ca eram plin de noroi si transpirat, când m-am lasat jos sa ma spal pe picioare tremuram foarte tare tot corpul pana si capul dupa care m-am ridicat m-am oprit după iar m-am pus sa jos si am stat mai mult si era din ce in ce mai rau tremuram mai rau iar m-am ridicat si s-a oprit tot tremuratul.Am inceput sa ma spal si stateam drept si dupa am inceput iar sa tremur tot asa foarte tare sa zic pentru 5 sec, m-am speriat foarte tare aveam impresia ca lesin. am iesit din cabina de dus iar a inceput doar pentru 2 sec sa zic. M am dus i-am zis mamei ce s-a intamplat mi-a facut un supradin de energie sau ce face ala, m-am dus m-am spalat inca mai tremuram dar incet doar spatele in partea aia care ma durea.Stiti voi ce este? O sa ma duc la doctor 100% dar daca știți voi ce este puteti sa imi spuneti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Pai din cauza efortului.Trebuia sa te culci sa te intinzi imediat si sa respiri adinc de cateva ori.Ir mama mai bine te masa pe spate si daca tot te durea sau te doare cel mai bun medicament pentru dureri musculare puternice e piafen.E probat.Si eu nu des, dar cand se intampla sa fac eforturi deosebite la servici inspir de cateva ori adinc stau locului sa-mi revin si daca vin acasa si nu pot dormi din cauza durerii iau piafen(dureri mari)dureri mai mici ibuprofen.