| anonim_4396 a întrebat:

Azi cand mergeam pe strada a inceput sa ma intepe din senin vezica urinara prin zona stanga si anusul. Aveam aceeasi senzatie si in vezica si in anus ( cred ca era vezica aia, nu sunt sigur) si a trecut de la sine. Ce a fost aia? Am multe probleme de digestie, si dupa fiecare scaun am o umflatura( care nu sangereaza si nici nu provoaca durere) Inainte de scaun am dureri de cap si ameteli, dupa scaun ( nu prea il fac complet ) am iari ameteli si dureri de cap, am si gaze si dureri de stomac( dupa o ora iar am senzatia ca trebuie sa ma duc) Ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Ce sa faci? Sa mergi la medicul de familie si la medicul nefrolog sa vezi ce spune! Sa bei multe lichide si sa mananci multe portocale, pietrele se fac mici si se elimina cu usurinta prin urinare!

9 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cu tot respectul, dar ar fi o idee ca langa numele tau, site-ul sa implenteze o banda pe care sa scrie: "Nu-l bagati in seama, e nebun!" I se intampla oricui sa se teama pentru sanatatea sa, este normal, este chiar indicat sa fii prevazator si la cel mai mic simptom sa iti pui semne de intrebare, insa tu esti dus cu pluta. Iti zic eu cum sa scapi de toate asa-zisele probleme: dureri de cap, vedere incetosata, febra, tuse, nas infundat, ameteli, disfagie, gat inflamat, dureri musculare, angina pectorala, gastrita, scolioza, steatoza hepatica, colecist, nefrita, hemoroizi, adenom de prostata, cistita, constipatie, streptococ, stafilococ, carii, polipi, anxietate si ce naiba ai mai scris tu aici ca ai de-a lungul timpului. Solutia e sa mergi la un psihiatru si sa-ti dea tratament sa-ti scoti prostiile astea din cap.

| untu a răspuns:

S-ar putea sa ai o infectie urinara de la rinichi! rinichii trebuie sa fie problema! Iti recomand sa mergi la medicul de familie sa te consulte si apoi sa-ti faca trimitere catre medicul specialist urolog! Este nevoie de analize de sange, de urina si de scaune pentru a putea diagnostica corect problema!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Pai ma cam dor rinichii cand sunt constipat laughing Dar intepaturile din anus nu cred ca sunt tot de la rinichi.

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare ca ai pietre la rinichi! Nu stiu ca daca intepaturile din anus sunt semne de hemoroizi!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Si ce sa le fac la pietre?

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa faci? Sa mergi la medicul de familie si la medicul nefrolog sa vezi ce spune! Sa bei multe lichide si sa mananci multe portocale, pietrele se fac mici si se elimina cu usurinta prin urinare!

| Satango a răspuns:

Bună! Acestea sunt printre semnele infecției urninare. Cel mai întâlnit simptom este nevoia frecventă de a urina, prezentă în cazul tău. Precum și culoarea neobișnuită a urinei. Ar trebui să urmărești asta, dacă e spre roșu ai putea să sângerezi, chiar dacă nu bănuiești asta. Nu știu dacă ești de sex feminin sau masculin, însă în cazul femeilor există și anumite secreții vaginale anormale. Cred că ar fi mai bine să consulți un medic, acesta îți va prescrie cele necesare. Nu trebuie să te simți jenat, vorbește-i deschis despre asta, despre simptome, ca să-ți poată da tratamentul ideal.

| anonim_4396 explică (pentru Satango):

Nu simt nevoia frecventa de a urina. Urina mea are culoare normala.

| Satango a răspuns (pentru anonim_4396):

Am specificat care ar putea fi cauza. Nu sunt medic și nici nu sunt lângă tine pentru a te întreba și consulta precum ar face-o el. Te îndrum spre a consulta un medic.

| Pingul3000 a răspuns:

Am patit si eu exact la fel tot ce ai spus tu am simtit si eu, am mers la doctor pentru consultatie si s-a dovedit a fi doar o raceala, posibil sa fie asta dar eu iti recomand sa mergi la medic sper sa te faci bine, stiu cum este.