| anonim_4396 a întrebat:

Azi de dimineata vedeam incetosat, iar daca inchideam un ochi vedeam bine, iar daca il inchideam pe celalalt vedeam din nou bine. Poate fi vorba de un strabism? Cateodata mai simt si cum mi se zbate irisul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In loc sa tii cont de parerea celorlalti de pe TPU ca iti zic ei ca e de la oboseala, ar fi mai bine sa consulti un oftalmolog, iei bilet de trimitere de la medicul de familie iar consultatia la oftalmolog este gratuita cu acel bilet si foarte rapida.Doar te pune la aparat si gata, iti zice ce ai.
Cauzele sunt multiple, poti avea miopie sau ceva si mai grav, desi simptomele tale sunt mici ele pot ascunde ceva grav.

| Florin_Adelin_1997 a răspuns:

Nu ai nimic. e de la oboseala sau ai dormit pe mana sau pe ceva tare big grin Patesc asta des, iar doctorul asta mi-a spuswinking