| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot avea la ochi.? dimineata nu vad bine, de fapt vad daca inchid un ochi, daca tin ambii ochi deschisi vad incetosat..noaptea cand am ochii obosit vad numai dungi verzi/albe/rosii care se duc in jos. cand incerc sa imi mut ochii intr-o parte ochiul drept ma doare, ma junghie irisul cum ar veni.Si mereu ma ustura si ii simt extrem de umflati, aproape imi ies din cap ( tensiune oculara) Si de exemplu cand vreau sa joc sah, mereu incurc randurile pe diagonala (mereu mut nebunul gresit, adica in loc sa il mut pe diagonala lui il mult pe patratelele negre) Ce pot avea? Si mai mereu incep sa vad incetosat si daca clipesc imi revin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Poate ai nevoie de ochelari (noi).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai probabil ai miopie...insa pentru confirmare ar fi cazul sa te duci la oftalmolog

| Rob3rt97 a răspuns:

Oboseala, incearca sa dormi mai mult, reduci consumul de cafea (daca este) si sa mananci legume si fructe, in special morcovi. Daca nu se rezolva in 1-2 saptamani as reomanda sa te duci la un consult oftalmologic. Incearca ce ti-am spus daca nu fonctioneaza du-te la doctor, nu trata asta cu neseriozitate iti poate afecta vederea si mai rau daca continuii asa.

| Cosmin370 a răspuns:

E de la oboseala incearca sa iti schimbi programul

| Cernat_Doina_1983 a răspuns:

Trebuie să te duci s la un control poate ai ceva la ochi