| anonim_4396 a întrebat:

azi i-am pus piedica unui coleg( m-a enervat ) m-am lovit la picior de piciorul lui tare, acum ma doare ingrozitor piciorul, ce as putea sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Hahahahah karma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine sapa groapa altuia cade singur in ea.

| kyliejenner a răspuns:

Karma

| AlexandraMaria01 a răspuns:

Pai eu as zice sa te intinzi si sa iti masezi usor piciorul, eventual cu o crema ca sa nu te doara, evident ca te va durea piciorul daca ti l-ai luxat sau fracturat habar n-am, daca vrei poti sa iti legi o banda de-aia elastica, daca te doare si dupa 3 zile ar fi bine sa mergi la doctor

| Hasna_Alexandru_1993 a răspuns:

Sa-i mai daI aluia una calume ca sa conpenseze durerea ta!

| IuliaCristina12 a răspuns:

Încearcă sa te masezi unde te doare.

| sergiu2003 a răspuns:

Sa iti ceri scuze colegului...

| NicOleta_AleXandra_1995 a răspuns:

Când îţi faci duş masează-l uşor cu mâna ( piciorul sa fie dat cu sapun ). Maseaza-te asa si in timpul zilei nu neaparat doar seara. Ăsta e doar un sfat asa ca nu te lua chiar dupa mine. Fă aşa 2-3 zile iar dacă nu-ti trece vorbeşte cu parinţii tăi şi ei vor ştii cel mai bine ce trebuie sa faci. Parintii tai iti vor recomanda sigur, o crema sau un unguent sau ( in cazurile mai grave ) un consult la medicul de familie.