| Regus_Cosmin_1998 a întrebat:

azi la 2:00 dimineata m-am trezit si am observat ca mi-au iesit niste bubite mici pe picioare si pe maini si daca ma scarpin imi ies mai mule in locul acela, ce sa fac? e varicela?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

S-ar putea sa fie si varicela, o alergie, o urticarie. nu stiu, stii sa ai vreo alergie sau intoleranta alimentara?
stai linistit o zi si vezi ce se intampla, daca dispar probabil e ceva urticarie sau alergie, iar daca se extind pe tot corpul si te manaca tare e varicela.

| Mikhtarian a răspuns:

Poate varicela, poate reactioneaza corpul, vezi ce-ai mancat, poate nu ti-a priit.
DU-te la doctor.

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

Depinde! Se poate sa fie o urticarie, o alergie sau varicela! Incearca sa nu te mai scaroini vei inrautati situatia!

| mgolea37 a răspuns:

Este varicela, dar stai linistit ca trece in 5-6 zile>