| Ana a întrebat:

De ieri seara ma doare piciorul drept de la sold, din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Ai facut efort mai mare sau sport? Pentru ca aceste dureri pot veni si de la coloana, e posibil sa ai probleme cu ea.

mira
| mira a răspuns:

Cauze multiple. Daca nu-ti cunoastem macar varsta nu putem emite ipoteze. Daca durerea nu cedeaza, mergi la doctor.

| Ana explică:

Am 16 ani

| Ana explică:

Nu am facut sport

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ridica piciorul drept si daca te doare in dreapta e apendicita, am avut si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ridica piciorul drept si daca te doare in dreapta, ai apendicita, daca nu, e doar o durere, eu iti recomand Nurofen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, daca te simti rau si de atunci cand a inceput durerea la picior te doare si in partea dreapta si iti este rau, ai greturi si varsaturi, atunci este apendicita dar daca si acum nu te doare nu cred ca este ceva grav, numai in cazul in care te doare rau, oricum pot fi muschii sau altele, deci nu uita cel mai bine este sa te duci la doctor la control, nu stiu daca ti-am fost de ajutor dar sper sa nu sa ti se intample nimic, iti dau un mic sfat cauta pe net toate acestea si acolo iti prezinta totul, eu iti urez sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,daca te simti rau si de atunci cand a inceput durerea la picior te doare si in partea dreapta si iti este rau ,ai greturi si varsaturi,atunci este apendicita dar daca si acum nu te doare nu cred ca este ceva grav,numai in cazul in care te doare rau,oricum pot fi muschii sau altele,deci nu uita cel mai bine este sa te duci la doctor la control,nu stiu daca ti-am fost de ajutor dar sper sa nu sa ti se intample nimic,iti dau un mic sfat cauta pe net toate acestea si acolo iti prezinta totul,eu iti urez sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma doare piciorul drept de la slod putin in jos ca si cum ar fi vanat prin interior dar nu se vede nimiic.Cand apas pe el ma doare putin dar nu tot timpul.Eu am 12 ani.Astept raspunsuri urgente va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi si pe mine ma doare piciorul drept si am luat Casero, tot ma doare, dar n-am ce face, poate tie o sa iti mearga.
Pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma doare rau de tot piciorul drept si nu stiu unde sa merg

| artstar a răspuns:

Nasol ...cred ca e apendicita, deoarece aceleasi dureri le-am avut si eu. big grin
Dar mai bine mergi la doctor... deoarece noi nu putem sa-ti dam un raspuns clar...si sigur... mult succes!

| artstar a răspuns:

Pobabil ai apendicita.

Alte răspunsuri