| IonutCiobanescu a întrebat:

cam de 30 de minute, m-am zgariat la inchietura dreapta a mainii putin de un gard ruginit, n-a curs sange deloc, am pus rapid spirt si am o mica durere, da asta cred ca e in capul meu sau nu stiu, n-a intrat adanc, doar cu varful, ar trebui sa verific un medic? N-am febra sau alte simptome

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AndrewMatthew88 a răspuns:

Pai,daca ai dat cu spirt, ai dezinfectat. Durerile sunt de la zgarietură!