| Anonim_9586 a întrebat:

Este bine daca ne este foame si vrem sa slabim, este bine sa mestecam guma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Slabesti dar nu prin foame si nu prin mestecatul gumei, guma mestecata mult provoaca aciditate, nu te prea ajuta, plus de asta iti mai poate face si senzatii de foame.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu prea e bine. Poti sa te doara stomacu de la prea multa gumawinking

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Eu cand mananc guma imi provoaca senzatie de foame mananca ceva nu trebuie sa stai asa sa nu mananci nu vei rezolva nimic poate te inbolnavesti si eu tin regimwinking lasa guma mananca dar ai grija ce mananci si asa inainte de masa bea 2 pahare cu apa

| just4fun_8801 a răspuns:

NU, daca vrei sa scapi oarecum de senzatia de foame o faci cu apa, iar ca sa scapi definitiv de ea o faci prin asigurarea unui regim alimentar gandit nu a prostiilor care le vezi prin revistele dedicate femeilor sau prin alte metode de "dezinformare".

| micky a răspuns:

Eu cand mestec guma imi provoaca mai multa foame laughing. in plus, guma in exces este laxativa si cancerigena big grin

| CrucifiedCountess a răspuns:

Daca mesteci guma pe stomacul gol o poti da si in gastrita...