| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti apa de la robinet e sanatoasa, consum cam 2-3 litri pe zi cred.Desi am si apa minerala prefer apa de la robinet. Ce ziceti e buna? Astept pareri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Eu beau apa de la robinet de cand ma stiu si nu am patit nimic de la ea nu te speria. Daca chiar nu era buna aveai dureri de burta, greata si altele dar e bunabig grin
Dai funda te rog?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cea mai bună apă este cea din izvorul muntelui!
Cea de la robinet nu este periculoasă, pentru siguranța ta o poți fierbe și să o consumi după răcire.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

E buna doar nu e infectata, tot cu apa aia iti faci baie, tragi apa la wc si maicata iti face ciorba.

| VladimirPutin a răspuns:

Acum depinde ce fel de apă îți curge la robinet
teoretic apa de la robinet are ph-ul neutru, cea minerală e acidă și cea plată e alcalină

| CosminRR a răspuns:

Salut.
Am crezut ca apa plata luata de la pravalie este mai curata fata de cea de la robinet...
Acum 10 minute am vrut sa desfac o sticla de 5L de apa (Siriu) si cand sa o desigilez, am vazut ca fundul sticlei era negru.Intorc sticla si dintr.o data se face apa plina, plina de gunoaie...pff trebuia facuta o reclamatie serioasa...

| teodora555 a răspuns:

Nu e sanatoasa. poti sa bei dar nu multa si destul de rar
.Mai bine cumparati apa dorna plata.Eu nu mai de aia beau!

| zbereainesa a răspuns:

Nu prea cred chiar si la bloc chiar si la casa pe pamint ai nevoie imediat de un filtru de apa

| bubulina25 a răspuns:

Pai.depinde de apa. Daca are mult clor nu e prea sanatos sa bei de le robinet.Si chiar daca nu are prea mult clor nu e sanatos, deoarece ea trece prin tevi care pot
sa nu fie prea curate.Eu beau apa de la fantana. Funda pls?happy