| anonim_4396 a întrebat:

ce părere aveți de vodka scandic si polar la sticle de plastic, sunt de încredere? sunt nocive pentru sănătate? Am auzit că cică ar conține metanol care este f periculos si asta ma îngrijorează ca am băut deja de două ori din porcăriile astea. conțin sau nu metanol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tine_Minte_Teoo_1988 a răspuns:

Stai calm nu contin metanol. Ferestete de Saniuta aia contine metanol. Funda

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca bei zilnic 4 sau mai multe sticle, atunci poate dauna sanatatii.
Peste 10 sticle: sigur vei muri!

| BroascaCuElice a răspuns:

Doar cele contrafacute contin metanol

| Bogdanpalintineanu a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Teoretic se poate ca în megaimage să ajunga marfa contrafăcută?

| Bogdanpalintineanu a răspuns (pentru BroascaCuElice):

În megaimage poate sa intre marfa contrafăcută?

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Bogdanpalintineanu):

Nu cred ca un supermarket de talia megaimage si-ar permite sa aduca marfa contrafacuta

| Kogaion a răspuns:

Du-te si intreba-i pe batranii din piata ce parere au despre ele, de cat timp le beau si cat le-a afectat sanatatea laughing)

| KiszMy a răspuns:

Nu mai cumpăra de la Scandic, n-ai văzut că Mona are acum premii în capac? rolling on the floor

| aj3k16lm a răspuns:

Orice tip de alcool dăunează sănătății. Scadinc și polarul sunt într-adevăr, de o proastă calitate. Conțin substanțe mai nocive decât votca clasică, însă nu atât de. încât să aibă un impact prea mare asupra sănătății tale. Bunicul meu a mâncat spirt pe pâine până la 87 de ani, trage și tu o concluzie.