| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de cei de la bloc, care arunca, hirtii, servetele, sticle de plastic si alte "artefacte" pe geam...

si cind ajung la tara fac la fel, da' gasesc totul in curte rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Krina a răspuns:

Sunt persoane needucate, crescute in familii care lasa de dorit.Noi ne dorim sa evoluam, insa gradul de civilizatie este mult scazut.
Daca asa ai vazut in familie, asa vei proceda si tu.
Cred ca doar daca ar fi instituite amenzi usturatoare si daca s-ar instala camere de supraveghere performante prin orase s-ar mai schimba putin mentalitatea.

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Oameni fara educatie, fara caracter, fara cei 7 ani de acasa.

daniela
| daniela a răspuns:

Lipsa de civilizatie din pacate toata tara e plina de sticle de plastic, harti, pungi etc... Din pacate cei sapte ani de acasa nu pot fi recuperati niciodata asa ca asa cum ne educam copiii asa ii avem. O data ajunsi maturi cam greu ii mai poti schimba.

auran
| auran a răspuns:

Lipsa civilizatiei, lipsa unor amenzi grase care sa-i potoleasca si lipsa asa ziselor "organe de ordine publica" care sa le atraga atentia

| DiMoDi a răspuns:

Mizerabilăăă! angry... stau la parter şi sotul meu mereu adună gunoaiele din curtea blocului... tango degeaba, că a doua sau a treia zi sunt la fel! Am pus flori, ca să aibă ce culege alţii că eu nu am "inima" să le rup... eu le îngrijesc, iar alţii dacă nu aruncă jeguri pe ele vin şi le rup ca vandalii, cu tulpină cu tot sau chiar le smulg din rădăcini!sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...mai nesimtiti k astia sunt aceia care arunca gunoi langa cos pe strada, desi cosul de gunoi este gol, asta N E S I M T I R E... oamenilor crescuti in gunoi le place sa traiasca in gunoi, sfatui primariile sa cumpere mai multe tomberoane poate isi muta nesimtitii astia domiciliul in ele si scapam de ei