| Daniell25 a întrebat:

VA ROG, AJUTOR!
Hei, am 14 ani si sunt foarte racit. Imi curge nasul ingrozitor ba chiar astazi am fost uimit sa vad ca, probabil de la atatea stanuturi, mi-a curs sange din nas. M-am speriat si am incercat sa nu mai stranut!
Tin sa mentionez ca ieri am fost la ORL si am luat niste pastile pentru dureri de cap(claritromicina si ibuprofen). Durerea de cap mi-a trecut dar nu mai suport problemele pe care le am cu nasul si ochiii.
Va rog! Ajutati-ma cu niste sfaturi, remedii, orice!
Va multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Iei tratamentul aşa cum ţi-a fost prescris!
NU mai iei alte medicamente în afara celor prescrise.

Oricum, NU poţi scăpa instantaneu de simptomele respective, durează câteva zile până îţi revii happy

Toate cele bune şi multă sănătate.

| Szzeby a răspuns:

Ceaiul fierbinte cu lamaie este o solutie buna pentru raceala, daca nu-ti trece trebuie sa consulti un doctor. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Daniell25 explică (pentru Szzeby):

Am baut multe si nu mi-a trecut sad altceva ai? sad