| Biancaaaaaaaa a întrebat:

Ce se intampla daca mi-a curs sange de la o alunița după ce m-am epilat la gura cu crema si din cauza iritatiei dupa ce m-am spălat la doua zi pe fata am vazut ca era sange pe alunita dar nu e rupta..acum este doar asa..asprita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E periculos rau cu alunitele, pot fi cancerigene. E bine sa-ti faci un consult la dermatolog sa fii sigura

| MadalinG99 a răspuns:

Buna, Bianca! Exista mai multe tipuri de alunite, unele dintre ele chiar cancerigene. Ar fi foarte indicat sa-ti iei o trimitere la dermatolog, nu vreau sa te sperii si eu mi-am taiat una, slava cerului n-a fost asa, dar este bine sa te pazesti. Multa sanatate!