| Classy a întrebat:

Ceva remedii impotriva durerii in gat? Ma cam doare gatul, si as vrea sa iau ceva rapid...kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un ceai de musetel sau daca nu ai musetel iti faci cu ce ai in dulap dar ceai sa fie, cu 2 lingurite de zahar si putina lamaie, il incalzesti timp de 1.50 minute si il bei incet pana il termini. Asa faci si inainte de somn si trece dupa 2 - 3 zile.

| Andrei233 a răspuns:

Şi pe mine m-a durut până ieri.Te rog,crede-mă că fervexul, deşi are un gust oribil, face minuni. Înceacă şi vezi.

| introduaicinumele a răspuns:

Ia vitamina C, bea lichidele calde (in afara de apa, apa o poti bea la temperatura camerei), bea ceai, ia cate o gura de cea o data la un sfert de ora. Sa nu mai bei rece ca te va lua iaras si in rest mai poti cauta pe Google.ro ca sunt acolo si sfaturi de medici. Bafta!

| vladmR a răspuns:

Strepsils Miere si Lamaie
sau mananca putina miere vezi daca ti-e mai bine

| Pedrorock a răspuns:

Pai ai putea sa iei strepsils sau faringosept sau un remediu natural iei 2 galbenusuri de oua si le amesteci cu zahar ajuta insa toate isi fac efectul in 1-2 ore... funda

| DanielBalan a răspuns:

Dun punctul meu de vedere cel mai bun remediu sunt pastilele Strepsils.

| BoolLoove a răspuns:

Poti sa iei si Faringosept